Magicy piłki nożnej. O kim warto pamiętać?

Miłośnicy piłki nożnej z pewnością mogą wskazać wielu doskonałych piłkarzy pochodzących z różnych krajów zarówno tych, którzy już odeszli do historii, jak i aktywnych graczy. Wśród tych najlepszych piłkarzy można jednak wskazać niezwykłe osobowości, które zapisały się w historii światowego futbolu, a nawet wpłynęły na rozwój piłki nożnej, a przede wszystkim jej popularność w niektórych regionach. O jakich piłkarzach z pewnością warto pamiętać i którzy sportowcy zasługują na miano magików piłki nożnej? Podpowiadamy.

Pele

Wśród najlepszych piłkarzy, którzy na stałe zmienili historię futbolu bez wątpienia można wymienić urodzonego 23 października 1940 roku Edsona Arantesa do Nascimento, czyli Pele. Przez niemal całą swoją klubową karierę był on związany z Santosem i to w barwach tej drużyny rozegrał przez 18 sezonów ponad 600 oficjalnych spotkań, w których zdobył aż 619 bramek. Oznacza to, że ten doskonały piłkarz zdobywał średnio 0,97 gola na spotkanie.

W okresie, w którym grał w tym klubie, drużyna zdobywała wiele trofeów. Gdyby obecnie Pele grał w tej drużynie z pewnością na stronie ETOTO typy na ten klub cieszyłyby się dużym zainteresowaniem. Brazylijczyk ten posiadał wyjątkową wizję gry, a także inteligencję, która pozwalała mu zwycięsko wychodzić z nawet najbardziej skomplikowanych i karkołomnych dryblingów. Pele był też niezwykle szybki i kreatywny. Notował też fantastyczne asysty. Bez wątpienia zapisał się w historii światowej piłki nożnej jako jeden z najlepszych piłkarzy.

Diego Maradona 

Diego Maradona to postać, która również powinna znaleźć się w zestawieniu najlepszych piłkarzy, a wręcz magików piłki nożnej ze względu na to, że od maleńkości przejawiał on ogromny talent do gry. Rozwijał swoje umiejętności, gdzie tylko się dało. Jednak już w wieku 16 lat podpisał pierwszy profesjonalny kontakt z Argentinos Juniors. Jego kariera ze względu na niespotykany talent Diego Maradony nabierała bardzo szybkiego tempa, dzięki czemu pokonywał on niezwykle szybko kolejne szczeble. Dzięki temu w wieku 16 lat zadebiutował w dorosłej reprezentacji Argentyny. Następnie wyjechał do Europy, gdzie pomógł zdobyć hiszpańskiej FC Barcelonie upragnione mistrzostwo. Stał się on również absolutną legendą SCC Napoli. Boski Diego był zdecydowanie jednym z najlepszych dryblerów w historii piłki nożnej. Wyróżniał się niesamowitą zwinnością, dzięki czemu mógł zwycięsko wychodzić ze starć nawet z wieloma przeciwnikami naraz.

Ronaldinho

Wśród magików piłki nożnej nie mogło zabraknąć również urodzonego 21 marca 1980 roku Ronaldinho. Piłkarz ten swoją profesjonalną karierę rozpoczął w 1998 roku w klubie z rodzinnego miasta. Następnie przeszedł do Paris Saint Germain, a potem do FC Barcelony, w której stał się legendą. Przez pierwsze kilka sezonów prezentował sztuczki techniczne, których kibice dawno nie doświadczyli, a przez całą swoją karierę zawodową wyróżniał się świetnymi umiejętnościami. Uśmiech Ronaldinho po najlepszych zagraniach stanowił jego wizytówkę pokazującą miłość do futbolu.

Artykuł partnera

Grafika: freepik.com