Czym najzdrowiej karmić psa?

Jeśli szukasz zdrowego posiłku dla swojego psa, jest wiele dań, które są bogate w przeciwutleniacze, witaminy, minerały i inne składniki odżywcze, które mogą zapewnić wiele korzyści dla zdrowia Twojego pupila.

Niezależnie od tego, czy podajesz mu domowe posiłki, czy komercyjną karmę powinieneś najpierw skonsultować się z lekarzem weterynarii, aby dowiedzieć się czy są jakieś problemy zdrowotne lub dietetyczne, które musisz wziąć pod uwagę, zanim zaczniesz podawać coś swojemu psu.

Ryby bez ości doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, które mogą poprawić stan skóry, sierści, serca i stawów Twojego psa. Są również bogate w witaminę E i witaminę A. Możesz dodawać je do posiłków swojego psa.

Jajka to kolejne wspaniałe źródło białka. Są też dobrym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, które są ważne dla zdrowia serca i mózgu.

Rosół z kości to kolejny bogaty w składniki odżywcze smakołyk, który może być bezpiecznie spożywany przez psy, ale powinien być przygotowany z kości zwierzęcych i gotowany.

Ogórki są naturalnym źródłem potasu i magnezu, które pomagają psu nawodnić się, zapobiegają skurczom mięśni i infekcjom dróg moczowych. Są też dobrym źródłem rozpuszczalnego błonnika, który pomaga utrzymać zdrowie układu pokarmowego i zmniejsza ryzyko zaparć.

Buraki to kolejne bogate w składniki odżywcze warzywo (tylko gotowane), które psy mogą jeść z umiarem. Są dobrym źródłem wapnia, który może wzmocnić zęby i kości Twojego psa. Są też doskonałym źródłem żelaza, które jest ważne dla produkcji komórek krwi.

Inne warzywa i owoce mogą być dodawane do diety Twojego psa jako przekąski lub smakołyki, ale pamiętaj, żeby przed podaniem ich swojemu pupilowi przeczytać opinie w internecie. Niektóre warzywa i owoce, takie jak cebula, czosnek i szczypiorek, zawierają szkodliwe substancje, które są toksyczne dla zdrowia Twojego psa.

Image by Sven Lachmann from Pixabay