Na czym polega zabieg fotoodmładzania?

Każdej kobiecie zależy, aby zatrzymać piękny i młody wygląd przez jak najdłuższy czas. Z biegiem czasu niestety skóra traci elastyczność i potrzebuje dodatkowego wsparcia. Fotoodmładzanie nim zdecydowanie jest.

Metoda stosowana w gabinetach medycyny estetycznej pozwala odmłodzić skórę za pomocą wiązki lasera.

Na czym polega fotoodmładzanie?

Fotoodmładzanie jest zabiegiem poprawiającym ogólną kondycję skóry, wpływa na jej odmłodzenie i rewitalizację. Skóra jest naświetlana wiązkami lasera, który jednocześnie ją rozgrzewa. Ważne jest, aby skóra została odpowiednio przygotowana do zabiegu, wtedy uzyskać można jeszcze lepszy efekt pobudzenia tworzenia włókien kolagenowych. Skóra odzyskuje dzięki temu dawną sprężystość i jędrność. Zabieg przeprowadzany jest na twarzy, dekolcie, dłoniach oraz ramionach.

Istotne jest, aby przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z tego zabiegu, odbyć konsultację u lekarza medycyny estetycznej lub kosmetologa. Specjalista oceni stan skóry i sprawdzi, czy są wskazania do przeprowadzenia tego zabiegu. Sam zabieg nie trwa zbyt długo – w zależności od partii ciała od 5 minut do godziny.

Jak wygląda zabieg?

W trakcie zabiegu pacjent może odczuć delikatne pieczenie, ponieważ nie stosuje się tu kremu znieczulającego na skórę, który mógłby zmniejszyć działanie lasera. Po zabiegu skóra pokrywana jest gęstą warstwą regenerującego kremu z filtrem SPF50. Istotne jest, aby stosować go również na co dzień, w celu pełnej ochrony skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Powoduje ono fotostarzenie się skóry, a tego przecież każdy chce uniknąć.

Zalecane jest, aby w pierwszych dniach po zabiegu nie nakładać na skórę makijażu. Warto dać jej odpocząć i w pełni się zregenerować. Jeżeli nie ma takiej możliwości, należy zdecydować się na lżejszą, mniej obciążająca formułę kosmetyków. Zabronione jest również korzystanie z sauny, solariów, a także dużego wysiłku fizycznego. Nie można również stosować toników zawierających alkohol. Oczywiście jeszcze raz warto podkreślić, że po zabiegu należy regularnie używać kremów z filtrem SPF50.

Fotoodmładzanie można wykorzystać również do usunięcia przebarwień skórnych. Zmniejszy się również widoczność zmian naczyniowych. Ogólna kondycja skóry również ulegnie znaczącej poprawie.

Czy fotoodmładzanie jest skuteczne?

Poddając się zabiegowi fotoodmładzania można liczyć na poprawę wyglądu skóry, zmniejszenie zmarszczek, wyrównanie kolorytu, a także poprawę gęstości skóry. Jest to również fantastyczna alternatywa dla osób, które nie chcą stosować peelingu chemicznego lub dermabrazji laserowej. Zabieg nie niszczy i nie usuwa zewnętrznej warstwy naskórka pełniącego funkcję ochronną.

Fotoodmładzanie – podsumowanie

Zabieg jest bezinwazyjny, przynosi bardzo dobre rezultaty, a przede wszystkim cofa efekt starzenia się skóry. Można dzięki niemu zlikwidować rozszerzone pory, zmiany naczyniowe oraz przebarwienia. Należy poddać się 5 zabiegom w odstępach co 4-6 tygodni, aby uzyskać odpowiedni efekt.

Artykuł partnera